Novorodenecké fotenie


Kedy treba rezervovať termín fotenia?

Odporúčam rezervovať orientačne (podľa termínu pôrodu) už v tehotenstve. Čo sa týka samotného dňa termínu, ten sa určí až po narodení dieťatka, kedy ma mamička oboznámi so svojou šťastnou správou.

Kedy je ideálny čas na fotenie?

Ideálne je realizovať fotenie na 7. až 9. deň po narodení bábätka. V tomto období sú bábätká ešte spavé a nevnímajú tak dianie okolo seba. Manipulovanie s nimi im nevadí a krásne držia polohu počas fotenia.

Ako sa pripraviť na fotenie?

Keďže chceme bábätko počas fotenia ideálne spavé, udržte ho prosím hore pred vaším fotením, ak je to možné. Pozor na stravu, snažte sa nekonzumovať veci, ktoré by spôsobili bábätku bolesti bruška, vetry, odporúčam taktiež eliminovať kávu v deň fotenia. Ak je to možné, nakojte bábätko u mňa v štúdiu skôr ako začneme, nie doma.

Ako takéto fotenie prebieha?

Fotenie prebieha v úplnom kľude a teplúčku. Cez celé fotenie sa starám o vaše bábätko ja, uspávam, prezliekam a samozrejme fotím za prítomnosti jedného alebo oboch rodičov, ktorý si môžu dopriať počas fotenia šálku kávy alebo čaju v pohodlí štúdia.

Je v cene aj fotenie s rodičmi či súrodencami?

Súčasťou novorodeneckého fotenia môže byť aj fotenie s rodičmi. Pri tomto druhu fotení odporúčam zakúpiť balík MAXI. Ako na spoločné pózovanie s dieťaťom Vás oboznámim počas fotenia.

Čo si obliecť?

Mám svoj vlastný štýl fotenia a oblečenie potrebné na fotenie, preto nemusíte nosiť žiadne oblečenie pre bábätko vy. Rodičom odporúčam vziať na seba niečo jemné, naturálne, ak fotíme celú rodinku (mamka, ocko a súrodenci) spolu s bábätkom – odporúčam farebne sa zladiť – jemné tóny a maximálne dve farby a jej odtiene. Bielou, šedou alebo béžovou nepokazíte nič. Stále platí, že v jednoduchosti je krása – jednoduché šaty, blúzka, tielko, tričko, bez nápisov či potlače. Nakoľko novorodenecké fotenie prebieha vo vyhriatom priestore, odporúčam maminkám obliecť si niečo ľahšie – verte mi, bude vám teplo.

Čo so sebou vziať?

Jednorázové prebaľovacie podložky aspoň jeden až dva kusy, mliečko alebo príkrm, náhradné plienočky, vlhčené baby obrúsky, pár bavlnených plienok, oblečenie na prezlečenie v prípade nehody (pre mamku a ocka), sáčky na špinavé plienočky, malý snack ak by ste vyhladli.

Ako dlho trvá fotenie?

Ak pôjde všetko hladko, fotenie potrvá cca 2 hodiny. V komplikovanejších prípadoch 3 -3,5hod.

Kde prebieha fotenie?

Fotenie prebieha v ateliéri v Bardejovskej Novej Vsi, kde mám k dispozícií rôzne kožušinky, rekvizity a oblečenie.


Neupravené fotografie neodovzdávam. Klient má však možnosť zakúpiť si zvyšok galérie zhotovených fotografií v základnej úprave (upravené farby, expozícia) za doplatok 150 € k cene balíčka.


Viac z môjho portfólia môžete sledovať aj na Facebooku: https://www.facebook.com/LeniellaPhotography

alebo na Instagrame: https://www.instagram.com/repkova_fotografka_bardejov/