Novorodenecké fotenie


Kedy treba rezervovať termín fotenia a kedy je ideálny čas na fotenie?

Odporúčam rezervovať podľa termínu pôrodu už v tehotenstve. Dátum fotenia naplánujeme tak, aby malo bábätko v deň fotenia 9-12 dní. V tomto období sú bábätká ešte spavé a nevnímajú tak dianie okolo seba. Manipulovanie s nimi im nevadí a krásne držia polohu počas fotenia. Ak máte obavy, ako by ste tak skoro po pôrode fotenie zvládli, uisťujem vás, že počas fotenia si v ateliéri oddýchnete a nečaká vás nič namáhavé. Postarám sa o vaše bábätko, ale aj o vás. Zariadim, aby ste sa cítili u mňa príjemne a mali z fotenia krásny zážitok.

Ako sa pripraviť na fotenie?

Ak maminka kojí, odporúčam dávať pozor na stravu, snažte sa nekonzumovať veci, ktoré by spôsobili bábätku bolesti bruška, vetry. Ak je to možné, nakojte bábätko pred odchodom na fotenie. Bábätká väčšinou cestou na fotenie v aute zaspinkajú a ja si potom po príchode do ateliéru vaše bábätko sama vyberám z vajíčka a pomaly pripravujem na fotenie tak, aby sa nezobudilo, preto prosím zvolte také oblečenie, ktoré netreba vyzliekať cez hlavičku (zavinovacie body).

Ako takéto fotenie prebieha?

Fotenie prebieha v úplnom kľude a teplúčku. Cez celé fotenie sa starám o vaše bábätko ja, uspávam, prezliekam a samozrejme fotím za prítomnosti jedného alebo oboch rodičov, ktorý si môžu dopriať počas fotenia šálku kávy alebo čaju v pohodlí štúdia. Počet scénok si zvolí klient ešte pred fotením. Ak preferujete určité farby, rekvizity, dajte mi o tom vedieť ešte pred fotením, aby som si scénku premyslela a pripravila dopredu.

Je v cene aj fotenie s rodičmi či súrodencami?

Súčasťou novorodeneckého fotenia môže byť aj fotenie s rodičmi. Ako na spoločné pózovanie s dieťaťom Vás oboznámim počas fotenia. Ak fotíme aj súrodencov, odporúčam ho realizovať úplne na začiatku aby sa nám nestalo, že starší súrodenec stratí trpezlivosť alebo sa čakaním unudí a unaví. Alebo naopak, vieme najskôr pofotiť bábätko a keď budeme hotoví, ocko so starším súrodencom príde na záver fotenia.

Čo si obliecť?

Mám svoj vlastný štýl fotenia a oblečenie potrebné na fotenie, preto nemusíte nosiť žiadne oblečenie pre bábätko vy. Rodičom odporúčam vziať na seba niečo jemné, naturálne, ak fotíme celú rodinku (mamka, ocko a súrodenci) spolu s bábätkom – odporúčam farebne sa zladiť – jemné tóny a maximálne dve farby a jej odtiene. Bielou, šedou alebo béžovou nepokazíte nič. Stále platí, že v jednoduchosti je krása – jednoduché šaty, blúzka, tielko, tričko, bez nápisov či potlače. Základom je ale cítiť sa v oblečení pohodlne. Nakoľko novorodenecké fotenie prebieha vo vyhriatom priestore, odporúčam maminkám obliecť si niečo ľahšie – verte mi, bude vám teplo.

Čo so sebou vziať?

Jednorázové prebaľovacie podložky aspoň jeden až dva kusy, mliečko alebo príkrm, náhradné plienočky, vlhčené baby obrúsky, pár bavlnených plienok, oblečenie na prezlečenie v prípade nehody (pre mamku a ocka), malý snack ak by ste vyhladli.

Ako dlho trvá fotenie?

Ak pôjde všetko hladko, fotenie potrvá cca 2 hodiny. V komplikovanejších prípadoch 3 -3,5hod.

Kde prebieha fotenie?

Fotenie prebieha v ateliéri v Bardejovskej Novej Vsi, kde mám k dispozícií rôzne kožušinky, rekvizity a oblečenie.


Viac z môjho portfólia môžete sledovať aj na Facebooku: https://www.facebook.com/LeniellaPhotography

alebo na Instagrame: https://www.instagram.com/repkova_fotografka_bardejov/